Efektywność w pracy

Jak mierzyć czas pracy zdalnej? 3 przydatne aplikacje, które Ci w tym pomogą

Jak-mierzyć-czas-pracy-zdalnej

Praca zdalna, zwłaszcza w okresie pandemii, na dobre wpisała się w standardy pracowników – tym bardziej takich, którzy do jej wykonywania potrzebują tylko komputera z dostępem do internetu. Dużo osób ceni sobie pracę na odległość, ponieważ dzięki temu mogą pracować z każdego miejsca w Polsce i na świecie. Jednak jak mierzyć czas pracy zdalnej  i dlaczego powinno się to robić?

adres-dla-firmy-good-spot

Dlaczego mierzenie czasu pracy zdalnej jest ważne?

  • Udoskonalisz wykorzystanie swojego czasu pracy – będziesz wiedzieć, na jakie zadania poświęcasz najwięcej godzin, a jakie wykonujesz ?od ręki?. Przekłada się to na lepszą organizację pracy i porządkowanie projektów. Dzięki temu jesteś bardziej efektywny/a i zwiększa to Twoją produktywność. 
  • Bezproblemowo możesz wyliczyć stawkę dla klienta, ponieważ doskonale wiesz, w jakim okresie wykonasz dane zlecenie. 
  • Będziesz bardziej zorganizowany/a dlatego, że zachowujesz balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla pracoholików, którzy zamiast wyłączyć laptopa równo o 16, dokładają sobie jeszcze zadań, by za kilka chwil zorientować się, że na zegarku wybiła północ. 😉
  • Zmierzony czas to dowód dla klienta lub szefa – i nie chodzi tutaj o śledzenie pracownika i patrzenie na każdy jego ruch. Poza tym dzięki temu planując kolejne projekty, wiesz, ile mniej więcej poświęcasz na dane zadanie. 
  • Łatwiej zmotywujesz się do pracy. Masz świadomość, że przepracowałeś/aś daną liczbę godzin, dlatego nie poświęcasz cennych minut na oderwanie się od pracy, żeby np. zrobić pranie. 🙂
Jak mierzyć czas pracy zdalnej? Wypróbuj przydatne narzędzia, które pomogą Ci zarządzać czasem

Jak mierzyć czas pracy zdalnej? Wypróbuj time trackery!

Pożegnaj się z monotonną tabelą w Excelu i postaw na aplikacje do mierzenia czasu. W internecie znajdziesz ich mnóstwo. Istnieją wersje zarówno bezpłatne, jak i premium, które oferują takie funkcje jak na przykład zarządzanie zespołem. 

Clockify

To bezpłatne narzędzie do mierzenia czasu (ale oferuje też płatne funkcje w zależności tego, co potrzebujesz). Mimo że jest w języku angielskim, to jest bardzo proste w obsłudze i intuicyjne. Żeby móc z niego korzystać, należy się zarejestrować w aplikacji. Jest ona dostępna w wersji desktopowej i mobilnej.  

Uruchomienie trackera jest proste, wystarczy że po prostu klikniesz start. Dla uporządkowania możesz nadać nazwy odpowiednim projektom, nad którymi pracujesz. Clockify posiada również opcję raportowania. W ten sposób zobaczysz szczegółowe, dzienne i tygodniowe raporty z wykonanej przez Ciebie pracy. Po kliknięciu stop zadania grupują się, dzięki czemu nie powstaje bałagan – za pomocą tej aplikacji masz wszystko na swoim miejscu.  

Więcej na temat Clockify: https://clockify.me/

Toggl

Kolejną aplikacją (również w języku angielskim), dostępną na przeglądarki oraz na telefony jest Toggl. Narzędzie oferuje wersje płatne zależne od tego, czy chcesz korzystać z planu zespołowego, czy biznesowego. Jednak jeśli działasz solo, Toggl i jego najprzydatniejsze funkcje są bezpłatne. A jest to m.in. porządkowanie zadań, dzięki któremu dowiesz się, ile czasu spędziłeś/aś nad danym projektem. 

Więcej na temat Toggl: https://toggl.com/ 

Timeneye

Z tym narzędziem zyskujesz dostęp do przydatnej tablicy. Umożliwia ona wgląd do zadań na najbliższe dni. Łatwo też możesz sprawdzić, ile czasu zajmują Ci poszczególne rzeczy w wybranym przez Ciebie okresie. Jak poprzednie narzędzia, to również jest dostępne w języku angielskim. Z wersji darmowej można korzystać przez 14 dni. Następnie trzeba wykupić pakiet premium. Jednak nie jest to problemem, by dać szansę Timeneye i zobaczyć, jak aplikacja działa w praktyce.

Więcej na temat Timeneye: https://www.timeneye.com/

Jak widzisz, wszystkie aplikacje różnią się od siebie jedynie tym, że mają mniej lub bardziej rozbudowane płatne plany w zależności od charakteru pracy. Jednak ich wspólnym celem jest monitorowanie czasu. Dzięki nim nie zapomnisz policzyć spędzonych godzin w pracy, co może się zdarzyć w wypadku, gdy  używał/abyś do tego kartki papieru. Jak mierzyć czas pracy zdalnej skoro jest tyle opcji do wypróbowania? 

Możesz sam/a przetestować każdą z nich i ustalić, która najlepiej spełnia Twoje wymagania. Będziesz wiedzieć, które narzędzie jest dla Ciebie najlepsze, żeby wykorzystać je w swojej pracy. 

< Powrót na stronę bloga

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.