Prowadzenie firmy

Wynajem adresu do korespondencji – dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

wynajem-adresu-do-korespondencji

Wynajem adresu do korespondencji zyskuje na popularności. Jest to wygodne rozwiązanie, które przydaje się podczas prowadzenia własnej działalności. Firmową pocztę zawsze masz pod ręką, a także wiesz kiedy coś do Ciebie przyszło, ponieważ otrzymujesz o tym powiadomienie. 

Adres domowy czy wynajem adresu do korespondencji – co lepsze?

Przy rejestracji firmy musisz podać swój adres do doręczeń, czyli taki, na który będzie spływała firmowa korespondencja. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się podać w tym miejscu adres domowy, bo pracują np. w trybie home office, inni decydują się na wynajem adresu do korespondencji. Pierwsza opcja wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami. 

Przede wszystkim taki adres automatycznie staje się jawny. Każdy może dowiedzieć się, gdzie mieszkasz. Oprócz tego trzeba liczyć się z tym, że przedsiębiorcę odwiedzą urzędnicy w celu weryfikacji firmy. Jest to obowiązkowa kontrola urzędu skarbowego po otwarciu działalności. Przyjmowanie pracowników urzędu skarbowego w domowych pieleszach może być niekomfortowe. 

Do tego dochodzi również kwestia bałaganu w skrzynce pocztowej. Pod adres spływa korespondencja prywatna, ulotki i gazetki reklamowe oraz listy biznesowe. Nie zawsze przedsiębiorca jest w stanie odebrać coś od razu, a domownik może przeoczyć ważny list np. z urzędu, co potem może się wiązać z nieprzyjemnymi konsekwencjami

Problem z listonoszami, którzy zostawiają awizo bez próby doręczenia przesyłki, jest coraz częstszy. Z tego powodu  trzeba odwiedzać pocztę i stać w długich kolejkach, by odebrać ważną przesyłkę. Jest to oczywiście strata czasu. 

Jak natomiast wygląda sytuacja w przypadku wynajmu adresu do korespondencji? Jakie są tego zalety?

adres-dla-firmy-good-spot

Co daje wynajem adresu do korespondencji?

Alternatywą do podawania domowego adresu do doręczeń jest wynajem adresu do korespondencji w wirtualnym biurze. Gdy pracujesz zdalnie  i myślisz o założeniu własnego przedsiębiorstwa, nie musisz podawać domowego adresu. Rejestrując firmę pod wirtualnym adresem, masz do dyspozycji fizyczny adres działalności, pod który możesz kierować firmową pocztę. Takim adresem posługujesz się również w sprawach urzędowych

Jakie są zalety takiej usługi?

Wynajem adresu do korespondencji to przede wszystkim oszczędność czasu, porządek w korespondencji i oddelegowanie, chociaż części obowiązków innym osobom

Gdy często podróżujesz i nie ma Cię pod stałym adresem, cały czas masz kontrolę nad tym, co do Ciebie przyszło

Nie tracisz czasu na stanie w długich kolejkach. Do tego nie musisz gościć urzędników we własnym domu, ponieważ kontrolę przeprowadzą  w wirtualnym biurze.

Dzięki wirtualnemu adresowi możesz mieć swoją pocztę zawsze pod ręką

W Good Spot w zależności od wybranego pakietu:

  • jesteś informowany/a o przychodzącej poczcie telefonicznie oraz otrzymujesz zdjęcia kopert bez ich otwierania. Przesyłki możesz odebrać osobiście w godzinach otwarcia wirtualnego biura. 
  • obsługa biura odbierze Twoją korespondencję (zwykłą, jak i poleconą) osobiście i zajmie się jej skanem. Takie skany otrzymujesz bezpośrednio na wirtualny dysk. Wszystkie Twoje dane osobowe są chronione zgodnie z najwyższymi standardami. Do skanu i odbioru korespondencji upoważniona jest specjalnie przeszkolona osoba, która dba o jej bezpieczeństwo. 

Warto wspomnieć, że taka usługa jest całkowicie legalna. Dowiesz się o tym więcej z tego artykułu.

Wynajem adresu do korespondencji to wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas spędzony na poczcie

Wynajem adresu do korespondencji  – kto może korzystać z takiej usługi?

Zastanawiasz się, kto może wynająć wirtualny adres? Wynajem adresu do korespondencji jest kierowany do osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą oraz spółek jak np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wiemy, że tego typu przedsiębiorcy wolą przeznaczyć czas spędzony w kolejce na poczcie na ważniejsze rzeczy związane z ich przedsiębiorstwem np. biznesowe spotkania z klientami. 

Jeśli czeka Cię założenie firmy, ale nie wiesz jak się za to zabrać, możesz skorzystać z naszej pomocy. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami i pomagamy stawiać pierwsze kroki na rynku. Nie przejmuj się, jeśli nie jesteś z Torunia lub Olsztyna. Możesz zrealizować wszystko korespondencyjnie. 

< Powrót na stronę bloga

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.